Ana omurgası fiber olan METRO, SSG, FTTX vb. türev internet noktalarının dönüşümü ile sağlanan kablosuz internet, pop noktalarına kurulan antenler vasıtası ile havadan taşınır. Hizmet alacak olan binanın yüksek noktasına kurulan alıcı anten ile interneti pop noktasından alır, modeme veya direkt bilgisayara aktarır.

1.Güçlü WiFi sinyalinin en büyük düşmanı evinizdeki ağ üzerindeki trafik.

2.Cep telefonları, kordonsuz telefonlar, mikrodalgalar, bluetooth cihazları ve hatta bebek telsizleri bağlantınızı yavaşlatabilir.

3.Kablosuz bağlantı cihazları aynı anda hem veri alıp hem de veri gönderemiyor.

4.Eğer çok kalabalık bir ortamda yaşıyorsanız, modeminizi en verimli kanalı bulmak için uğraşıyor olabilir ve bu da bağlantınızı yavaşlatır.

5.Aynı anda birden fazla dosya indirimi ve yüklemesi yapmak bağlantınızı yavaşlatabilir.

6.Gerek bilgisayar gerekse akıllı telefonlarınızın WiFi alıcısı marka ve özelliğe göre çeşitlilik göstermektedir. Bazı telefonlar modemden uzaklaşınca WiFi gücü düşer ve modeme verimli bir şekilde bağlantı yapılamaz.

7.İnternet erişiminde giriş yapmaya çalıştığınız sunucu ve website üzerindeki trafik, internete giriş hızınızı etkilemektedir.

8.Modemin içinde bir işlemci vardır. Günlerdir açık kalması modemin yavaşlamasını tetikler, haftada birkaç kez modemin fişini çekip takmanız faydalı olacaktır.

9.Son olarak, pozitif olun ve çevrenize pozitif enerji yayın. Belki de modeminizi daha güçlü sinyal vermek konusunda birazcık da olsa etkileyebilirsiniz. :)

Airfiber Hybrid İnternet, Açık Hava ve Bulutlu Havalarda Çalışma Prensibi ( Sinyal Seviyesi Normal )


Havai şebeke uzak mesafelerden oluşturulmadığı için yağışlı havalardan olumsuz yönde etkilenmemektedir.

Sert hava şartlarına karşı koruma sağlayan dış kaplama ve dahili yıldırım koruma terminali sayesinde yağmur,kar,sis,bulut vs gibi hava şartlarından kesinlikle etkilenmemektedir. Hava koşullarında da %99 Uptime sağlanmaktadır.

Airfiber Hybrid İnternet, Yağmurlu Havalarda Çalışma Prensibi ( Sinyal Seviyesi Yüksek )

Sert hava şartlarına karşı koruma sağlayan dış kaplama ve dahili yıldırım koruma terminali sayesinde yağmur,kar,sis,bulut vs gibi hava şartlarından kesinlikle etkilenmemektedir. Kötü hava koşullarında da %99 Uptime sağlanmaktadır.

Airfiber Hybrid İnternet, Kötü Hava Koşullarında Çalışma Prensibi ( Sinyal Seviyesi Çok Yüksek )

Sert hava şartlarına karşı koruma sağlayan dış kaplama ve dahili yıldırım koruma terminali sayesinde yağmur,kar,sis,bulut vs gibi hava şartlarından kesinlikle etkilenmemektedir. Kötü hava koşullarında da %99 Uptime sağlanmaktadır.

Genel anlamda bölge genelinde konumlandırılmış istasyon noktalarına uzaklığınız max. 2 km'dir. Kaliteli bağlantıyı siz değerli müşterilerimize sunmak için binanıza en yakın istasyonumuz aracılığıyla havai şebekenizi kurmuş oluyoruz.

Ana servis sağlayıcı arızaları dışında ; Müşteri yerinde müdahale edilmesi gereken durumlarda 1-4 saat içerisinde arıza giderilmektedir. Merkezden müdahale edilecek sorunlara 7/24 anlık olarak çözüm sunulmaktadır.

Binalara yapılan yatırım maliyetlerinden dolayı tek bir abonenin ödeyeceği fatura yıllar sonra yapılan yatırım miktarını karşılamaktadır.Bu nedenle yeni bina kurulumlarında 5 ila 10 kullanıcı arasında abone talep etmekteyiz.Talep sayısı ne kadar çok olursa yatırım planlama birimlerimiz işlem sıranızı üst sıralara işleyecektir.

0805 304 3800 ve 0352 333 8844 Çağrı merkezi numaralarımızdan açık adres ve bilgilerinizi vermeniz yeterli olacaktır. Satış personellerimiz, ön talep toplamak için binanızda ücretsiz keşif yapacaktır. Ve yeterli talep toplamak için bina görevliniz ve apartman yöneticinizin yardımı ile kampanya broşürlerimiz bina sakinlerine ulaştırılacaktır. Ve talep listemizin oluşması sağlanacaktır. Yeterli sayıda talep gelmesi durumunda, başvuru listesi ivedi bir şekilde yatırım planlama birimlerimize gönderilmektedir. En kısa zamanda da NETPlus Telekom alt yapısı siz değerli müşterilerimizin kullanımına açılmaktadır.

Faturanızın son ödeme tarihi geçtiği halde ödenmemesi durumunda hizmetin sunumu kısıtlanabilir veya durdurulabilir.

Kısıtlama/durdurma işleminden önce aboneye bilgilendirme yapılmaktadır.

Aboneliğin kısıtlanmasına/durdurulmasına neden olan faturalar ödendikten sonra hizmetin sunumuna devam edilir.

2 Aralık 2018 itibarıyla kısıtlanmış/durdurulmuş olan abonelikler kapama ücreti işlem başına vergiler dahil 25 TL'dir.

Bir takvim yılındaki "borç nedeniyle" ilk kapama işlemi için söz konusu ücret faturanıza yansıtılmayacaktır.

Kısıtlanmış ve kapama ücreti yansımış olan abonelikler için daha sonra hizmetin tamamen durdurulması durumunda, tekrar kapama ücreti alınmayacaktır.İlgili uygulama Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarınca değiştirilebilir veya fiyat güncellemesi yapılabilir.